ماکارونی فرمی باعث افزایش 20 درصدی طلاق شد

ماکارونی غلات کامل معمولاً دارای فیبر، منگنز، سلنیوم، مس و فسفر است، در حالی که ماکارونی تصفیه شده و غنی شده دارای آهن و ویتامین های گروه B است.

ماکارونی فرمی در حال کاهش است. ماکارونی غلات کامل نیز نسبت به ماکارونی تصفیه شده کالری کمتر و فیبر و ریزمغذی های خاصی دارد.

فیبر بدون هضم از طریق دستگاه گوارش حرکت می کند و به افزایش سیری کمک می کند. به همین دلیل، ماکارونی غلات کامل ممکن است در کاهش اشتها و اشتها موثرتر از ماکارونی تصفیه شده باشد.

برای مقایسه، در اینجا مواد مغذی موجود در یک فنجان اسپاگتی پخته و گندم کامل در مقابل یک فنجان اسپاگتی پخته شده که تصفیه و غنی شده است آورده شده است:

ماکارونی سرشار از کربوهیدرات است و یک پیمانه اسپاگتی پخته شده حاوی 37 تا 43 گرم بسته به اینکه تصفیه شده یا غلات کامل باشد.

کربوهیدرات ها به سرعت در جریان خون به گلوکز تجزیه می شوند که منجر به افزایش شدید قند خون می شود. به خصوص ماکارونی تصفیه شده نسبت به ماکارونی سبوس دار کربوهیدرات بیشتری دارد و فیبر کمتری دارد.

علاوه بر این، کربوهیدرات‌های ساده مانند ماکارونی تصفیه‌شده خیلی سریع هضم می‌شوند، که منجر به افزایش گرسنگی و افزایش خطر پرخوری می‌شود.

به همین دلیل، به کسانی که دیابت دارند توصیه می شود مصرف کربوهیدرات را در حد متعادل نگه دارند و فیبر زیادی مصرف کنند. ایجاد این تغییرات باعث کاهش جذب قند در جریان خون می شود و به حفظ سطح قند خون ثابت کمک می کند.

رژیم های غذایی پر کربوهیدرات نیز با شرایط سلامتی متعددی مرتبط هستند، از جمله:

دیابت: برخی
مطالعات نشان داده اند که رژیم های پر کربوهیدرات ممکن است با افزایش همراه باشد
خطر ابتلا به دیابت (9 منبع معتبر، 10 منبع معتبر، 11 منبع معتبر).

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.