شوید خشک امسال موجب تصادف زنجیره ای شد

در طول تاریخ ثبت شده، ثروتمندان قادر به پرداخت هزینه های غذایی متنوعی از جمله گوشت، سبزی شوید خشک امسال و میوه بوده اند، اما برای افراد فقیر، گوشت یک امر تجملی بود و غذایی که می خوردند بسیار کسل کننده بود، که معمولاً شامل برخی از محصولات اصلی ساخته شده از برنج، چاودار بود. ، جو، گندم، ارزن یا ذرت. افزودن مواد گیاهی تنوعی در رژیم غذایی ایجاد کرد.

رژیم غذایی اصلی آزتک ها در آمریکای مرکزی ذرت بود و آنها گوجه فرنگی، آووکادو، لوبیا، فلفل، کدو تنبل، کدو حلوایی، بادام زمینی و دانه های آمارانت را برای تکمیل تورتیلا و فرنی خود کشت می کردند. در پرو، اینکاها با ذرت در مناطق پست و سیب زمینی در ارتفاعات زندگی می کردند. آنها همچنین از دانه های کینوآ استفاده کردند و رژیم غذایی خود را با فلفل، گوجه فرنگی و آووکادو تکمیل کردند.

در چین باستان، برنج محصول اصلی در جنوب و گندم در شمال بود که دومی را به شکل کوفته، رشته فرنگی و پنکیک درست می کردند. سبزیجاتی که برای همراهی آنها استفاده می شد شامل سیب زمینی، سویا، لوبیا، شلغم، پیاز بهاره و سیر بود. رژیم غذایی مصریان باستان مبتنی بر نان بود که اغلب آلوده به شن و ماسه بود که دندان های آنها را از بین می برد. گوشت یک کالای لوکس بود اما ماهی فراوانتر بود. اینها با طیف وسیعی از سبزیجات از جمله مغز، لوبیا، عدس، پیاز، تره فرنگی، سیر، تربچه، و کاهو همراه بود.

رکن اصلی رژیم یونان باستان نان بود و با پنیر بز، زیتون، انجیر، ماهی و گاهی گوشت همراه بود. سبزیجات رشد یافته شامل پیاز، سیر، کلم، خربزه و عدس بود.[15] در روم باستان، فرنی غلیظی از گندم یا لوبیا که با سبزیجات سبز رنگ اما گوشت کمی همراه آن بود درست می‌کردند و ماهی مورد احترام نبود. رومی‌ها لوبیا، نخود، پیاز و شلغم می‌کاریدند و برگ‌های چغندر را به جای ریشه آن می‌خوردند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.