تفاوت‌های ظریف در شبکه‌های ژنی همولوگ مسئول

 

گل آرایی

تصمیم به گلدهی، گل رز آبی بسته به گونه، ممکن است منجر به تولید هر یک از تعدادی از معماری‌های گل متمایز شود، از جمله راس، سیم، خوشه، چتر، کاپیتولا و گل‌های انتهایی منفرد.

جالب توجه است، به نظر می‌رسد که تفاوت‌های ظریف در شبکه‌های ژنی همولوگ مسئول ایجاد چنین ساختارهای گل آذین متفاوتی هستند که به‌طور متفاوتی با انواع مختلف سیستم‌های اصلاحی، ناقل‌های گرده‌افشانی، ساختارهای میوه و مکانیسم‌های انتشار بذر سازگار هستند.

فرناندس نوهالس و همکاران (2014) یک جهش جدید را شناسایی می کند که یکی از نقاطی را که در آن متابولیسم RNA کوچک در کنترل معماری گل آذین نژادی آرابیدوپسیس با سرکوب تنظیم کننده کلیدی TERMINAL FLOWER1 درگیر است را نشان می دهد.

در یک نوع مطالعه کاملاً متفاوت گل رز سفید هلندی ، کاستانو و همکاران. (2014) اولین توصیف دقیق از یک ساختار گل آذین غیر معمول در نخل تک پایه ای Gaussia attenuata را ارائه می دهد که شامل خوشه های کوچک گل تک جنسیتی به نام acervuli است. داده‌های آن‌ها باید به آشکار کردن انتقال‌های مختلف در سیستم‌های اصلاح نباتات کمک کند که در قبیله Chamaedoreeae که گاوسیا به آن تعلق دارد، رخ داده است.

الگوبرداری از گل

هر گل رز هلندی صورتی در گل آذین معمولاً شامل چندین نوع مختلف اندام است که در یک فیلوتاکسی دقیق از حوزه های خاصی از مریستم گل به وجود می آیند.

بنابراین طرح اولیه گل بالغ بوسیله فرآیندهای الگوبرداری اولیه که در مریستم گل رخ می دهد، تعیین می شود.
اندام‌های گلی آنژیوسپرم‌های واگرای پایه معمولاً به صورت مارپیچی ایجاد می‌شوند.
چنین گونه هایی اغلب دارای تعداد نسبتاً متغیری از اندام های گل هستند و انواع اندام های میانی اغلب در گل های آنها در مناطق مرزی وجود دارند.
در مقابل، در بیشتر گروه‌های آنژیوسپرم که بعداً ظهور می‌کنند، آرایش‌های چرخشی غالب است که در آن اندام‌هایی با تعداد ثابت و هویت مشخص از مریستم گل در حلقه‌های متحدالمرکز برخاسته و رشد می‌کنند تا موقعیت‌های خاصی را در گل بالغ اشغال کنند.
چنین آرایش چرخشی معمولاً یک پیش نیاز برای تکامل دو طرفه یا سایر اشکال پیچیده تقارن گل است.
چنین تقارن هایی اغلب منجر به تشکیل مورفولوژی های مختلف اندام در یک حلقه منفرد می شود، مانند گلبرگ های پشتی و شکمی با اشکال و اندازه های متمایز. علاوه بر این گل ارکیده بنفش ، آمیختگی مادرزادی اندام‌های گل برای تولید، به عنوان مثال، لوله‌های تاج گل یا ژنوئیسیا سنکارپوس، با الگوبرداری از رویدادها در مریستم گل ایجاد می‌شود.
انگلهورن و همکاران (2014) با تجزیه و تحلیل فعل و انفعالات ژنتیکی شامل ULTRAPETALA1 و LEAFY بر الگوی گل در arabidopsis تمرکز کردند و نتیجه گرفتند که این تنظیم کننده ها در مسیرهای جداگانه ای عمل می کنند که برای القای بیان AGAMOUS در مرکز مریستم گل همگرا می شوند.
Mantegazza و همکاران (2014) تجزیه و تحلیل اولیه گسترده ای از خانواده ژن REM ارائه می دهد، که قبلاً داده های عملکردی کمی برای آن در دسترس بود. آنها فرض می‌کنند که این ژن‌ها ممکن است نقش‌های اضافی هم در الگوی گل و هم در رشد اولیه گل ایفا کنند
 • منابع:
  1.  Current trends and future directions in flower development research
 • تبلیغات: 
  1. لوله که توانست از ریزش کوه جلوگیری کند
  2. تعیین جنسیت جنین با استفاده از پودر لیمو عمانی!
  3. جورابی که با پوشیدن آن پاها درمان می یافت!
  4. چگونه یک پتو در جنگ جان صد نفر را گرفت؟

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.